لابراتوار پروتزهای دندانی غلامیان( ویتا)

در اردیبهشت سال 1375 در ساختمانی نزدیک میدان شهدای اصفهان افتتاح گردید. مدیریت لابراتوار محمد جعفر غلامیان دانش آموخته دوره کاردانی پروتز دندان از دانشگاه تهران بود (ورودی 1370 و فارغ التحصیل 1372 ) تاسیس لابراتوار با استقبال گسترده دندانپزشکان محترم و اساتید دانشکده دندانپزشکی روبرو شد.

بدلیل استقبال خوب و حسن شهرت که در همین فاصله کوتاه بوجود آمده بود. مدیریت تصمیم گرفت به محل بزرگتری در خیابان شیخ بهایی نقل مکان کند و مدت 5 سال نیز در این محل به خدمت رسانی و ارائه محصولات با کیفیت در زمینه کارهای لابراتواری ثابت ادامه داد. با توجه به مرکزیت خیابان شمس آبادی مدیریت تصمیم به خرید محلی برای لابراتوار در خیابان شمس آبادی گرفت و به دنبال آن محل فعلی واقع در پاساژ آزادی تهیه و از سال 81 تا الان در این مکان مستقر می باشد. از  اولین روزهای ورود ایمپلنت به ایران و اصفهان لابراتوار غلامیان نیز به دلیل همکاری و نزدیکی با اساتید عزیز دانشگاه همچون جناب آقایان دکتر ریسمانچیان و دکتر دخیل علیان با آموزش و یادگیری متد و روش های ساخت پروتزهای  متکی بر ایمپلنت وارد این عرصه گردید. از زمانی که ایمپلنت های one piece & solid بود تا الان که انواع سیستم های تیشولول و بن لول و انواع  پروتزهای سمنتد و اسکروتایپ در حیطه کاری لابراتوار  جای دارد. حتی ساخت پروتزهای بسیار مشکل هیبریدی با متریال متفاوت و کلاً کارهای فول موس و کیس های تخصصی دانشکده دندانپزشکی اصفهان به گونه­ای که بسیاری از متخصصین فعلی فارغ التحصیل از این دانشکده کیس بورد خود را با این لابراتوار گذارنده و ساخته اند که افتخار بزرگیست برای مدیریت و پرسنل لابراتوار تخصصی غلامیان

در کنار ایمپلنت های دندانی مدیریت از بحث استتیک و زیبایی و ملزومات آن غافل نبود. از روز اول تاسیس لابراتوار وجود کیت های کامل مدیفایر ویتا VMK68  در لابراتوار تامین زیبایی و تحول در استتیک پروتز های فیکس شهر را نوید می داد به مرور متریال ژاکت کراون ولامنیت «سرامکو» و شولدرپرسلن و یا در برهه ای ساخت کراون و بریج کامپوزیتهای تقویت شده FRCدر دستور کار بود. از آنجا که تکنولوژی و روشهای  زیبایی روز به روز پیشرفته تر و متنوع تر می شود به سرعت تکنیک های پرس جای بقیه را گرفت در همین راستا سیستم IPS ایوکلار با کلیه متریال و ملزومات لازم تهیه و خدمت رسانی در زمینه روکش های فول سرامیک گسترده تر شد مهارتهای لازم برای استفاده صحیح و دقیق از این تکنیک نیز با سفر ایشان به مرکز آموزشی ایوکلار در شرکت نیک جویان تهران و نیز مرکز آموزشهایی ایوکلار در لیختن اشتاین (سوئیس) کسب گردید.

در سال 1391 تهیه کدکم (Cad cam )چرخه زیبایی  و استحکام را کامل کرد و با ورود دستگاه آلمانی imes-icore450 تحولی در خدمات لابراتواری ایجاد نمود. دستگاهی که از موم تا فلز هارد و آکریل های  PMMA و زیرکونیوم(Zirconium) و گلاس سرامیک ها را می تواند تراش بدهد. همچنین در سال 2016 با سفر به آلمان و آموزش در محل تخصصی آموزش ویتا (Vita )، در شهر بادزکیگین نحوه کاربا پرسلنهای VM13-VM9 بلوکهای Super niti ، فول زیرکونیا را آموخته و به عنوان ادوایز دیتا در اصفهان منصوب گردید در کنار تکمیل سخت افزاری و فن آوری مدیریت لابراتوار از ارتقاء علم خود غافل نبوده و در سال 1388 و اولین دوره کارشناسی ناپیوسته آقای محمد جعفر غلامیان با کسب رتبه 6 کنکور ناپیوسته وارد دانشکده دندانپزشکی اصفهان شده و در سال 1391 بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی و به درخواست ریاست دانشکده دندانپزشکی اصفهان به عنوان مربی و مدرس دوره های کارشناسی و کاردانی پروتز در دانشکده مشغول به تدریس گردید. دروس مهمی چون آموزش ایمپلنت و استتیک از جمله زمینه های تدریس بوده همزمان با تدریس ارائه سخنرانی های علمی در زمینه ایمپلنت و استتیک در کنگره های متعدد جامعه دندان سازان ایران در تهران و کنگره های دندانپزشکی اصفهان و IT clob اصفهان نیز جزء برنامه های کاری ایشان قرار گرفت. تقریباً شروع این برنامه ها با برگزاری کارگاه عملی آموزش FRC در کلاسهای دوره ای جامعه دندانسازان  اصفهان که جمعی از لابراتوارهای شهر در آن کلاسها حضور می یافتند بود .

در کنار مشغله های حرفه ای و علمی ایشان از فعالیت در امور صنفی نیز غافل نبوده و از اوایل دهه هشتاد با عضویت در هیئت مدیره جامعه دندانسازان ایران شعبه اصفهان به عنوان مسئول انتشارات جامعه منصوب و در ادامه یک دوره به عنوان دبیراجرایی جامعه و از سال 1386 تا کنون به عنوان رئیس هیئت مدیره جامعه رفتاری اصفهان در خدمت لابراتوارهای  عضو بوده و با ساماندهی امور جامعه در مدت مذکور و با همکاری و همفکری سایر عزیزان و اعضاء محترم هیئت مدیره کلاس های آموزشی متعددی در طول  این سالیان برگزار شده که تاثیربسزائی در ارتقاء کیفی لابراتوارهای عضو داشته است همچنین در آخرین مورد برگزاری سمینار دو روزه در دانشکده دندانپزشکی اصفهان در دی ماه 95 که از افتخارات جامعه دندانسازان محسوب می گردد.

در طول سالهای متمادی از 1375 و تاسیس لابراتوار تاکنون مدیریت لابراتوار همواره به دنبال ارتقاء پیشرفت کیفی و کمی خدمات خود بوده تا جائیکه گاهی سرمایه گذاری ها مقرون به صرفه و با بازدهی متناسب با سرمایه نمی باشد لیکن از آنجا که هدف ما تامین تمامی نیازهای مشتریان گرامی و مردم خوب شهر اصفهان می باشد از این رو هرگز متوقف نخواهد شد و تازه کار ما با تکنولوژی و ارتباطات دیجیتال شروع شده و می تواند تحولی در رابطه با کار ها و خدمات لابراتواری شهر ایجاد نماید.

در پایان ضمن سپاس از حوصله ای که در مطالعه این بخش بکار بردید صمیمانه از همکاریهای شما دوست عزیز و پیشنهادات و انتقادات شما استقبال نموده و برایتان آرزوی موفقیت می نماییم.

مدیریت و پرسنل لابراتوار تخصصی ایمپلنت و استتیک

غلامیان